• Oferta szkoły

W Szkole Podstawowej Specjalnej nr 10 w Świętochłowicach prowadzone są zajęcia lekcyjne według podstawy programowej obowiązującej we wszystkich szkołach publicznych.

Szkoła przeznaczona jest dla uczniów posiadających orzeczenie Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej o niepełnosprawności intelektualnej.

W szkole prowadzone są klasy dla uczniów o lekkim stopniu niepełnosprawności intelektualnej oraz klasy dla uczniów o umiarkowanym i znacznym stopniu niepełnosprawności intelektualnej, nazywane Zespołami Edukacyjno-Terapeutycznymi (ZET).

Praca z każdym uczniem w szkole ma indywidualny charakter i opiera się o zaleceniach zawartych w orzeczeniu ucznia i opracowanym specjalnie na jego potrzeby Indywidualnym Programie Edukacyjno – Terapeutycznym.

Szkoła posiada bogatą bazę i ofertę zajęć specjalistycznych dla uczniów:

- terapia Si

- EEG Biofeedback

- socjoterapia

- terapia ręki

- terapia psychologiczna

- terapia pedagogiczna

- terapia logopedyczna

- rehabilitacja ruchowa i neurorehabilitacja

- zajęcia w Sali Doświadczania Świata

W ramach realizowanych projektów szkoła organizuje także:

- hipoterapię

- dogoterapię

- zajęcia rehabilitacyjne na basenie.

Na wniosek rodzica uczniowie mogą być nieodpłatnie dowożeni do szkoły.

Szkoła otacza swoją opieką również uczniów z głębokim stopniem niepełnosprawności intelektualnej, którzy z przyczyn zdrowotnych nie mogą uczestniczyć w zajęciach na terenie szkoły. Terapeuci i specjaliści prowadzą w domach uczniów  indywidualne zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze.